אתם שואלים ומומחי סיטיזן נדל"ן עונים

איך בוחרים מתווכים מומחים לנדל"ן ?

רכישה או מכירה של דירה זה עניין משמעותי מאוד, המחייב שורה ארוכה של בדיקות מקצועיות. אנו, בסוכנות סיטיזן – שיווק נכסים, ממליצים לכל הפונים אלינו לבדוק אותנו. בדיקה ראשונית היא הצגת רישיון תיווך מטעם משרד המשפטים. רק מי שעובר את המבחנים רשאי לעסוק בישראל במקצוע התיווך. אנו מציעים למתעניינים בשירותים שלנו, בנוסף, לבדוק את מידת ההיכרות של המתווך עם האזור, השכונה ואפילו הרחוב בו אתם מעוניינים לרכוש או למכור. ככל שסוכנות התיווך בה מועסק מומחה התיווך היא גדולה, ממוקדת, מדויקת ובעלת ביקורות טובות יותר – כך תדעו שאתם בדרך הנכונה עם איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם. 

כמו שלבית משפט תפנו לעורכי דין שייצגו אתכם, תכניסו את הרכב למוסך או תיגשו לרופא – כך גם בתחום החשוב ביותר  – מקום מגורים – שזו גם הרכישה החשובה והגדולה ביותר של משפחה, צריך לצדכם מומחה. 

כשמבקשים לרכוש דירה רצוי וצריך שיעמוד לצדכם איש מקצוע מוסמך. כזה שיידע לבדוק מה המצב בטאבו, האם קיימת בעיה בבניין או בדירה עצמה ועוד פרטים רבים שיש לבדוק. בדיוק כמו שקונים רכב ושולחים אותו לבדיקה, כך מתווך מוסמך, מקצועי ואמין, יידע לבצע בדיקות ראשוניות חשובות מאוד כדי למנוע מהלקוח לרכוש חתול בשק. 

יתרון נוסף, בוודאי לסוכנות תיווך גדולה, הוא בקשרי העבודה השוטפים עם יועצי משכנתאות מוסמכים, עם מחלקות המשכנתאות בבנקים, שמאים ועורכי דין בתחום המקרקעין והחוזים. 

עבודת התיווך במדינת ישראל מעוגנת בחוק. על-פי סעיף 5 (א’) לחוק המתווכים יש לעמוד בשישה תנאים לקבלת רישיון תיווך. ברשימת הכללים: אדם שלא הורשע בעבירה שיש עמה קלון בחמש השנים שקדמו להגשת הבקשה, ושאינו ישב במאסר, או ריצה עבודות שירות, בתקופה של שלוש שנים לפחות בטרם הגיש הבקשה. 

בנוסף, המבקש\ת עמדו בהצלחה בבחינה הממשלתית לקראת קבלת רישיון תיווך במקרקעין. 

אצלנו, בסוכנות תיווך סיטיזן, ישנן מספר דרישות נוספות מיועצי ומומחי התיווך שלנו. השתתפות חובה בסדנאות העשרה שנתיות בשלל תחומים (משפטים, בנקאות, שמאות, משכנתאות ועוד…). בנוסף, חתימה על אמנת השירות שלנו המשלבת דרישות מקצועיות לצד דרך ארץ ושקיפות מלאה בפני הלקוח. 

מכירה או רכישת דירה

במכירת או רכישת דירה באופן עצמאי, ללא מומחה לנדל”ן, זמן המדף על-פי מחקרים רבים שנעשו בישראל מעל כשנה בממוצע. הסיבות לכך רבות. בין השאר, נובעות, ממספר מוגבל של אפשרויות פרסום העומדות בפני המוכר. כמו גם, חוסר ניסיונו במכירה עצמה, קושי בקביעת מחיר ריאלי או הצגת הבעיות הקיימות בדירה ו/או טיפול בהן מלכתחילה. 

מנגד, רוכשי דירה פוטנציאלים שעושים זאת ללא ליווי מקצועי, עשויים למצוא עצמם רוכשים “חתול” בשק – כיוון שלא ידעו להעריך הסיכונים והאפשרויות השונות העומדות לרשותם. 

אצלנו, בסוכנות סיטיזן, אנו מבצעים עבור הלקוחות שלנו את כלל הבדיקות הנדרשות מראש. לא פעם המלצנו ללקוחות שלנו שלא לרכוש דירה מסוימת. 

היתרון היחסי שלנו בסיטיזן נובע מאמצעי השיווק המתקדמים שלנו – הכוללים תמהיל רחב מאוד של פרסום כללי וממוקד, בחתך גיאוגרפי וסוציו – אקונומי.

יתרון מיוחד נוסף שלנו הוא ברשימת אלפי רוכשים פוטנציאליים. רשימה המתעדכנת אחת לשבוע. 

כך, שבמרבית המקרים אנו מוכרים ללקוח את הנכס ומאתרים לו, במקביל, את הנכס הבא שברצונו לרכוש. 

למתן בלעדיות במכירת נכס יתרונות רבים, בעיקר, לבעלי הנכס. המשמעות היא שסוכנות התיווך אשר קיבלה את הבלעדיות, המוגבלת בזמן, מחייבת את סוכנות התיווך לעשות הכל כדי למכור את הנכס בטווח הזמן. 

כאשר סוכנות תיווך מחזיקה בבלעדיות, היא תפעל בכל אמצעי השיווק העומדים לרשותה. אחד היתרונות של סוכנות תיווך מובילה, כדוגמת סיטיזן, נובע משיתוף הפעולה המלא בין כל המתווכים והמתווכות שלה – במציאת הרוכש הפוטנציאלי. 

רבים מדי מקבלים את החלטותיהם על סמך ידע אישי שצברו או מאמרים שקראו או חברים שייעצו להם. האמת היא? שלא ניתן לתת תשובה כללית לשאלה מסוג זה. הסיבה לכך נובעת מעשרות גורמי שוק משתנים, יכולות כלכליות ועוד. 

מומחי סיטיזן שמים תמיד את הלקוח בקדמת הבמה, ולכן מתווכי סיטיזן, באמצעות מומחים בתחומים נוספים כדוגמת מומחי משכנתאות ומומחי השקעות, בוחנים ומציעים ללקוח את הפתרון המתאים ביותר לכיסו, ליכולתו הכלכלית ולפוטנציאל העסקי העתידי שלו.

שלוש טעויות מרכזיות, שמבצעים רוכשי דירה באופן עצמאי הן: 

  1. אי ביצוע מלוא הבדיקות הנדרשות באשר למצבו האמיתי של הנכס – הן מבחינה רישומית והן מבחינה פיזית. דבר שמתווך מוסמך יידע להצביע ובכך גם יחסוך כסף עתידי על שיפוצים ותיקונים וגם יידע להעריך נכון יותר את ערך הנכס.  
  2. ניהול מו"מ עצמאי עם הבנקים למשכנתאות, כאשר – בפועל – כל סוכנות תיווך המכבדת עצמה, כדוגמת סיטיזן, יועץ משכנתאות ומומחה להשקעות נדל"ן מהווים חלק ממעטפת השירות. בכך, ניתן לחסוך בין עשרות ועד מאות אלפי שקלים במהלך השנים. 
  3. חתימה על הסכם מכר באופן עצמאי, ללא ליווי של עורך דין. טוב, בעניין זה נראה שדי ברור עד כמה השורות הקטנות עלולות להוביל למצב של חתול בשק. 

מומחי הנדל"ן שלנו מחכים לכם


השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת
כלי נגישות

Powered by - Wemake