עיצוב חדרי ילדים – חמישה טיפים שיסייעו לכם

חמישה טיפים - עיצוב חדרי ילדים.

המעצבת שרון דוד מספקת טיפים אשר יסייעו לכם לתכנן נכון יותר עיצוב חדרי ילדים. כידוע, חדר הילדים הוא ממלכה קטנה בתוך הבית, המקום האישי והבטוח של הילד. הפינה בה הוא שומר את הסודות שלו ומפתח את עולמו הפנימי. יש מספר עקרונות עיצוביים שנכונים לכולם. מומחי אלוני מעניקים טיפים לעיצוב חדרי ילדים.

לדברי המעצבת שרון דוד, כמו בתכנון של כל חלל,  "לפני שמתחילים אני ממליצה לברר מה הצרכים של הילד. בדרך כלל ילד צריך מיטה, ארון, שולחן למחשב או הכנת שיעורים, מקום לאחסון ספרים, חומר לימודי, צעצועים ועוד".

מיקום המיטה. מומלץ למקם את המיטה בפינה האלכסונית מול הדלת. כך לא ייראו אותה כשעוברים במסדרון. כך גם ננצל את החלל של החדר טוב והמיטה לא תחסום את הכניסה לחדר.

אחסון חפצים וצעצועים. חלק גדול מהחפצים של הילד אפשר לאחסן בארון. ילד לא חייב ארון בגדים גדול. לעיתים מספיק לביגוד שתיים או שלוש דלתות.  במצב כזה, אפשר לנצל את שאר מרחב הארון לאחסון צעצועים וספרים.

מדפים סגורים או פתוחים. אין זה סוד שחדרי ילדים עמוסים בפריטים. צעצועים, משחקי קופסא, ספרים ועוד. אני ממליצה לאחסן את רוב הדברים במדפים או ארונות סגורים, כדי לשמור על הסדר. אפשר להשאיר שניים או שלושה מדפים לאקססוריז כמו בובות, אביזרי איפור ואוספים.

בחירת שולחן כתיבה. שולחן לא חייב להיות ענק. 1.20-1.60 מטר מקסימום. בדרך כלל זה גודל מספיק לצרכים של ילד. חשוב למקם את השולחן עם הפנים לדלת. כך, הילד או הילדה, יראו את מי שנכנס לחדר. מסביב לשולחן אני ממליצה למקם מדפים או רהיטי אחסון.

קיר כוח. גם בחדר ילדים קיר כזה עושה את כל העיצוב. זה יכול להיות קיר עם טפט, צבע מיוחד לכל החדר, טפט בחצי גובה סביב כל היקף החדר ועוד רעיונות. זה בדיוק הדבר הקטן שהופך את החדר למיוחד ושונה. תתייעצו עם הילדים, ויחד איתם תבחרו את האופי של קיר כוח.

 

 

 

 

הצטרף לדיון

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת
כלי נגישות

Powered by - Wemake